Anamarija Lampič po izjemnem zadnjem krogu med deseterico

RTV Slovenija 08.12.2023  |  R. K., T. O.

Biatlonska karavana se je preselila v Hochfilzen in za uvod opravila obe sprinterski preizkušnji. Anamarija Lampič je z 8. mestom prvič v tej sezoni končala med prvih deset. Na moški tekmi so vsi štirje Slovenci osvojili točke, Jakov Fak je bil 22.

Anamarija Lampič je morala trikrat v kazenski krog (1 + 2), stoje je zgrešila prva dva strela, nato pa hitro pokrila tri tarče. Še hitrejša je bila v teku, v zadnjem krogu se je tako s 24. mesta (po drugem strelskem postanku) prebila kar na osmo mesto, njen zaostanek za zmagovalko Ingrid Landmark Tandrevold je na koncu znašal 54 sekund. "Ko smo prišli sem, se nisem dobro počutila. A očitno sem v dobri formi. Nisem sicer popravila lanske uvrstitve (5. mesto), še