Anamarija Lampič poletela med deseterico #video

SiolNET 08.12.2023  |  S. K.

Anamarija Lampič se je z izjemnim tekom prebila na izvrstno osmo mesto na sprinterski tekmi svetovnega pokala v avstrijskem Hochfilznu. Trikrat je morala v kazenski krog, za zmagovalko, Norvežanko Ingrid Landmark Tandervold, je zaostala 54 sekund. Točke svetovnega pokala je z 28. mestom dosegla tudi Polona Klemenčič.

Sportal Zmaga na Norveško, vsi štirje Slovenci do točk #video Polona Klemenčič je bila na strelišču nenatančna dvakrat in je za zmagovalko na 7,5 kilometra dolgi preizkušnji pridelala 1:43 zaostanka. Tudi Lena Repinc je morala v dva kazenska kroga, s 53. mestom (+ 2:31,0) se je uvrstila na sobotno zasledovalno tekmo. Živa Klemenčič (+ 3:31,0/3) je bila prepočasna, tekmo je končala na 78. mestu. Strelsko brezhibna Tandervoldova je bila danes za 4,9 sekunde hitrejša