Atletico bi brez Oblaka doživel polom; remi Barce, poškodba Davida Alabe

RTV Slovenija 16.12.2023  |  To. G.

Šov bratov Williams v Bilbau, kjer je Athletic popolnoma zasenčil Atletico. Na koncu so Baski premagali Madridčane "le" z 2:0, za kar je s petimi obrambami poskrbel Jan Oblak, ki mu je dvakrat pomagal tudi okvir vrat in zgrešena 11-m.

Osupljiv gol Nica Williamsa v 64. minuti je ilustracija premoči na obračunu atletov. Nico Williams je sprejel gol ob desnem robu kazenskega prostora in kljub dvema nasprotnima branilcema neovirano udaril žogo, da je v diagonali preletela kapetana Slovenije in počistila pajčevino iz gostujočih vrat. Oblaka je malo predtem v 51. minuti kot prvi iz bližine premagal Gorka Guruzeta, ki je izkoristil lepo podajo Anderja Herrere, s čimer je Athletic le kronal premoč, ki