Dve ključni podaji Karničnika in Celje bo prezimilo na +10

RTV Slovenija 16.12.2023  |  To. G.

V tretje gre rado in res sta se izpeljali že dvakrat prestavljeni tekmi. Na derbiju dna lige je Aluminij slavil pri Rogaški z 1:0, v derbiju 17. kroga pa je vodilno Celje ob koncu le strlo tretji Koper z 2:0. Sledi zimski premor, 1. SNL se vrne februarja!

Tekma med prvim Celjem in tretjeuvrščenim Koprom se je začela že 2. decembra, a je premočno sneženje prekinilo derbi 17. kroga po pol ure pri izidu 0:0. V sredo je dež preprečil nadaljevanje tekme, a tokrat se je v hladnem, a sončnem vremenu v Celju le odigralo preostalih 60 minut. V četrt ure preostanka prvega polčasa so Celjani imeli pobudo in nekaj priložnosti, a so merili nenatančno. Drugi polčas je prinesel popolno prevlado gostiteljev, ki so nizali napade, a