Los Angeles do zmage v Seattlu po devetih serijah kazenskih strelov

RTV Slovenija 17.12.2023  |  T. O.

Hokejisti Los Angelesa so v gosteh po kazenskih strelih premagali Seattle z 2:3 in prekinili niz treh porazov. Odločilni gol je dosegel švedski napadalec Carl Grundström v deveti seriji. V rednem delu je bil med strelci Anže Kopitar.

Kopitar je zadel v 38. minuti, veliko delo sta opravila Adrian Kempe in predvsem Quinton Byfield, ki je imenitno našel Kopitarja pred golom. Slovenski as je Kralje popeljal v vodstvo z 1:2, izenačujoči zadetek, ki je pomenil podaljšek, je v 58. minuti dosegel Danec Oliver Bjorkstrand. Derbi pacifiške skupine je bil od začetka zelo izenačen. Gostitelji so povedli v sedmi minuti, ko je bil za vodstvo 1:0 natančen Adam Larsson. Ta je preigral dva igralca gostov in