Kopitar zadel v drugi tretjini, zmagovalca odločili šele kazenski streli

SiolNET 17.12.2023  |  M. P., Pe. M.

Za hokejisti Los Angeles Kings so bili trije zaporedni porazi, negativno serijo so poskušali končati na gostovanju pri ekipi Seattle Kraken. Po rednem delu tekme in po podaljšku je bilo na semaforju 2:2, o zmagovalcu so tako odločali kazenski streli. Uspešnejši so bili Kralji, ki so tako zmagali s 3:2 . Anže Kopitar je v drugi tretjini zadel za vodstvo z 2:1, kar je njegov 11. gol sezone.

Sportal Prvaki imajo svoj kriptonit, to je Buffalo Za zmago Los Angelesa nad Seattlom je šele v deveti seriji kazenskih strelov odločilni gol dosegel Carl Grundstrom. Tako so Kings prekinili niz treh porazov. V rednem delu tekme sta za Los Angeles zadela Trevor Moore in Anže Kopitar. Na gostovanjih so Kings to sezono zares uspešni, saj so dobili 12 od 14 tekem. Derbi pacifiške divizije je bil torej zelo izenačen. Domači so povedli že v sedmi minuti, ko je bil za