Kralji še naprej nadaljujejo nenavadno tradicijo in doma osvajajo malo točk

RTV Slovenija 21.12.2023  |  S. J.

Hokejisti Los Angelesa so na domači tekmi Lige NHL izgubili proti Seattlu z 2:1. Junak zmage je bil Joey Daccord, ki je ustavil kar 42 strelov, med drugim tudi oba poskusa kapetana Anžeta Kopitarja.

V Los Angelesu so tokrat padli zgolj trije zadetki. Po prvi tretjini brez golov so prvi gol dosegli člani gostujoče zasedbe. Brandon Tanev je zadel za 1:0 v 26. minuti. Seattle je vodstvo povišal na 2:0 v 47. minuti, ko je bil uspešen Jordan Eberle. Častni gol za domače je zgolj minuto in 33 sekund pozneje dosegel Blake Lizotte. To je bila 100. karierna točka za igralca Los Angelesa, domači vratar Cam Talbot je ustavil 28 strelov. Kralji na tretjem mestu Hokejisti