Slovenci na krilih Vlaha in Zarabca do zmage proti Ferskim otokom

Delo 11.01.2024

Slovenska rokometna reprezentanca je evropsko prvenstvo začela z zmago proti Ferskim otokom z 32:29. Odličen je bil Miha Zarabec, Vlah dosegel osem golov.

Slovenski rokometaši so potrebovali 45 minut, da so zlomili odpor Ferskih otokov, na koncu pa so se vendarle veselili zaslužene zmage z 32:29. Po izenačenem prvem polčasu (13:13) je Fercem v drugem polčasu pošla energija, Slovenija je nekoliko bolje zaigrala v napadu, razigrala sta se Aleks Vlah in Miha Zarabec in pomembni dve točki sta šli v slovenski žep. Ferski otoki so tekmo začeli s silovitim tempom in upravičili napovedi, da bodo neugodna reprezentanca na tem