Slovenci so se pošteno namučili za prvo zmago, a led je prebit #video

SiolNET 11.01.2024  |  S. K., Š. L.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je 16. evropsko prvenstvo, ki bo do 28. januarja potekalo v Nemčiji, odprla z zmago. A se je morala proti trdoživim debitantom na prvenstvih stare celine s Ferskih otokov močno potruditi. Na trdi tekmi v Berlinu in izenačenem prvem polčasu (13:13) so varovanci selektorja Uroša Zormana zmagali z 32:29. V večerni tekmi skupine D so Norvežani upravičili vlogo favoritov proti Poljakom in jih premagali z 32:21 (15:10).

EP v rokometu, 1. dan Slovenija, ki na prvenstvih stare celine nastopa štirinajstič, se je za začetek v skupini D pomerila z debitanti s Ferskih otokov. V slovenski vrsti so se dobro zavedali zahtevnega testa proti motiviranim tekmecem, a so Ferci vendarle nekoliko presenetili s kakovostjo in tekmo na krilih številnih svojih glasnih navijačev odprli odlično. Selektor Uroš Zorman po tekmi: Povedli so s 4:2, Slovenci so šele v 13. minuti tekme prišli do prvega