Vinicius s hat-trickom Real Madridu prinesel 13. zvezdico

RTV Slovenija 14.01.2024  |  M. L.

Nogometaši madridskega Reala so letošnji zmagovalci španskega superpokala. V finalu, ki je bil odigran v Riadu v Savdski Arabiji, so na el clasicu s 4:1 premagali Barcelono. Junak srečanja je bil napadalec Vinicius Junior.

Za nogometaše s Santiaga Bernabeua je bila to 13. zmaga v finalu španskega superpokala, od rekordnega dosežka Barcelone jih zdaj loči le še ena lovorika. Madridčani so se svojemu večnemu tekmecu iz Katalonije oddolžili za lanski poraz v finalu istega tekmovanja, ko je bila Barcelona boljša s 3:1. Prvo ime srečanja je bil brazilski napadalec Vinicius Junior, ki je že do desete minute srečanja dvakrat zatresel mrežo, hat-trick pa dopolnil v končnici prvega polčasa,