Elsnerjev Le Havre odličen proti Lyonu, Parižani zanesljivi v Lensu

SiolNET 14.01.2024  |  Š. L.

Vodilni PSG na zadnji tekmi 18. kroga francoskega prvenstva z 2:0 premagal Lens in se še utrdil na vrhu prvenstvene lestvice. Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, pa se je danes doma pomeril z Lyonom in ga premagal s 3:1. Že v soboto je Reims v gosteh premagal Monaco, Rennes pa je bil doma boljši od Nice.

Francosko prvenstvo, 17. krog Sportal Mbappe in pariška druščina zadeli kar devetkrat, sladka zmaga Elsnerja Le Havre Luke Elsnerja je v nedeljo prišel do pete zmage v sezoni, ko je doma s 3:1 premagal Lyon. Domače je v 18. minuti v vodstvo popeljal Gautier Lloris, v 30. minuti pa so gostje ostali z igralcem manj, ko je neposredni rdeč karton zaradi grobosti prejel Jake O'Brien. Težave gostov sta v drugem polčasu poglobila še Emmanuel Sabbi in Christopher Operi,