Celje po hat-tricku Aljoše Matka korak bližje naslovu

RTV Slovenija 14.03.2024  |  T. O.

Celje je v 26. krogu državnega prvenstva prevladovalo v gosteh pri Kopru in s tremi goli Aljoše Matka, ki je postal najboljši strelec sezone Prve lige, z 1:3 premagalo precej blede kanarčke. Pred Olimpijo (tekma manj) ima Celje zdaj 10 točk prednosti.

Tekmo je povsem zaznamoval 23-letni Matko. Predvsem prvem polčasu je imel številne priložnosti, sejal je nemir v koprsko obrambo, uspelo pa mu je v 37. minuti. Edmilson je dobil skok, Matko je bil spreten, ko je bil obkrožen s koprskimi branilci, Jana Koprivca pa je za svoj deseti zadetek sezone premagal z natančnim diagonalnim strelom. V sodnikovem dodatku je Matko spet nevarno prodrl v kazenski prostor, Koprivec je poskus obranil. Celje je imelo v prvem polčasu