Druga zaušnica za PSG, prednost se topi, nov poraz Blažičevih

SiolNET 15.01.2023  |  M. P., Š. L., STA

V Franciji je bil ta konec tedna na sporedu 19. krog prve nogometne lige. Zadnjeuvrščeno moštvo francoskega nogometnega prvenstva Angers je v 18. krogu gostilo Clermont in izgubilo z 1:2. Miha Blažič je za poraženo ekipo odigral vso tekmo. Danes je bil na delu še vodilni PSG, ki je z 0:1 klonil na srečanju s petouvrščenim Rennesom in doživel drugi poraz v sezoni. Dvoboj je v 65. minuti odločil Hamari Traore. Prednost pariškega kluba se je zdaj zmanjšala na tri točke prednosti pred Lensom in pet pred

Sportal Messi se je vrnil v Pariz in zadel Angers Mihe Blažiča je z zgolj osmimi točkami na zadnjem mestu v vse težjem položaju, tudi tokrat je Clermont z goloma Elbasana Rashanija in Neta Borgesa povedel z 2:0, gostiteljem pa je nato uspelo le zmanjšati zaostanek. V 80. minuti je zadel Sofiane Boufal. Najbližja zasledovalca Parižanov uspešna V soboto je Marseille s 3:1 ugnal Lorient in dosegel še šesto zaporedno zmago. Ob Marseillu še nogometaši Lensa, ki so z 1:0