Cedevita Olimpija proti zvezdi v ligi ABA izgubila prvič po devetih zmagah

24ur 23.01.2023

Cedevita Olimpija je po devetem porazu na enajstih tekmah v Eurocupu kratek čas lizala rane, saj je v ponedeljek prišel čas za gostovanje v Beogradu proti Crveni zvezdi. Ljubljančani so po prvi četrtini v dvorani Aleksandra Nikolića zaostajali s 26:23, na polčas pa so odšli z zaostankom 55:49. Kljub višji prednosti Beograjčanov velik del tretjega in četrtega dela, so Ljubljančani v zadnje minute vstopili z minimalnim zaostankom, a na koncu so domači slavili 100:95.

Trener zmajev Jurica Golemac je bil po porazu svojega moštva v Eurocupu proti Cluju sila pesimističen, saj je bil mnenja, da se njegovo moštvo ne more boriti na dveh frontah. Kljub temu je hitro prišel čas za nov izziv. Tokrat v ligi ABA, kjer na tekmi proti Crveni zvezdi znova ni mogel računati na Karla Matkovića, Zorana Dragića, Marka Radovanovića in Jana Kosija. Kljub temu so Ljubljančani na krilih v uvodnem delu znova odličnega organizatorja igre Yogija