Bayern doživel drugi prvenstveni poraz, prepričljiva zmaga Leipziga

24ur 18.02.2023

Nogometaši münchenskega Bayerna so v 21. krogu nemške lige doživeli drugi poraz v sezoni. V gosteh so izgubili proti Borussii Mönchengladbach z 2:3, tako da jih lahko v nedeljo ob zmagi proti Schalkeju prehiti Union Berlin. Uspešen je bil Kevin Kampl z Leipzigom, ki je s 3:0 zmagal v Wolfsburgu.

Bayern je doživel prvi poraz po septembru. Da bo tokrat težko odnesel celo kožo, je postalo kmalu jasno, saj je Dayot Upamecano že v osmi minuti dobil rdeči karton. Gostitelji so to izkoristili v 23. minuti, ko je zadel Lars Stindl. Eric Maxim Choupo-Moting je gostom sicer v 35. minuti priigral izenačenje, toda Jonas Hofmann in Marcus Thuram sta zapečatila usodo Bayerna. Ta je v sodniškem dodatku prek Mathysa Tela le še kozmetično popravil končni izid. Pri obeh