Jezni Cuban napovedal pritožbo, ki bo skoraj zagotovo zavrnjena

RTV Slovenija 23.03.2023  |  R. K.

Košarkarji Dallasa so po 11 porazih na zadnjih 16 tekmah potisnjeni na 9. mesto Zahodne konference. Devet tekem pred koncem jim grozi celo izpad iz končnice, a na drugi strani je četrti Phoenix oddaljen le tri zmage. Veliko prahu dviguje napoved protesta!

Lastnik Dallasa Mark Cuban se ni mogel sprijazniti s porazom proti Golden Statu (125:127), ki je neposreden tekmec v boju za končnico. Napovedal je, da bo vložil pritožbo na odločitev sodnikov, ki se je zgodila ob koncu tretje četrtine. Minuto in 54 sekund pred koncem tretje četrtine je Kevon Looney z zabijanjem dosegel dve točki, potem ko so bili vsi igralci Dallasa na drugi polovici igrišča. Mislili so, da imajo žogo po minuti odmora. "Med minuto odmora je sodnik