Selektor Kek: Naredili smo tri korake naprej

RTV Slovenija 23.03.2023  |  Toni Gruden

Po prvem polčasu brez vsebine v Astani je Slovenija slavila po preobratu za uspešen začetek poti proti Nemčiji. Po treh točkah v Kazahstanu si selektor Matjaž Kek zdaj želi polnih Stožic na nedeljskem obračunu s San Marinom.

"Vesel in zadovoljen, ker smo naredili tri korake naprej. Na pričakovano težki tekmi, ker sprva nismo dobro zgledali proti nasprotniku, ki je spoštovanja vreden," je Matjaž Kek povzel uvodno kvalifikacijsko tekmo Slovenije, ki je odigrala tekmo dveh različnih polčasov. Po prvem so zaostajali z 0:1, a ekspresno izenačili in na koncu dosegli tudi zmagoviti gol za 2:1. Tri točke za Slovenijo proti Kazahstanu, s katerim se je igralo sploh prvič, sočasno pa je bila