Milan v prvem polčasu strl Lazio na San Siru, Inter slavil na Olimpicu

RTV Slovenija 06.05.2023  |  M. L.

Nogometaši Milana so dobili tekmo 34. kroga Serie A. Na San Siru so z 2:0 premagali Lazio, ki je v zadnjem času padel v rahlo rezultatsko krizo. Drugi milansko-rimski derbi je dobil Inter, ki je bil v večnem mestu z 2:0 boljši od Rome.

Že v uvodnih minutah tekme so Milančani doživeli hud udarec, potem ko se je poškodoval napadalec Rafael Leao (zamenjal ga je Saelemaekers), a so kljub vsemu v 17. minuti povedli. Kaznovali so brezbrižno igro Rimljanov v obrambi, do žoge se je dokopal Olivier Giroud, ki je s hitro podajo pred vrati našel Ismaela Bennacerja, ta pa je iz bližine premagal vratarja Ivana Provedela za 1:0. Po slabe pol ure igre so gostitelji vodstvo podvojili, med strelce pa se je vpisal