Vegas v zadnji tretjini s tremi goli strl odpor Floride

RTV Slovenija 04.06.2023  |  S. J.

V Las Vegasu se je začela finalna serija Lige NHL. Gostje s Floride so po nekaj minutah vodili z 1:0, na koncu pa so se gostitelji veselili visoke zmage, saj so bili boljši s 5:2.

Tako prva kot druga tretjina sta se končali z 1:1, v zadnji pa so Golden Knightsi s tremi goli napolnili gostujočo mrežo. Zadeli so Zach Whitecloud (47.), kapetan Mark Stone (54.) in Reilly Smith (59.), ki je dosegel gol, ko so gostje zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju. Blestel je tudi domači vratar Adin Hill s 33 obrambami, posebej lepa obramba pa mu je uspela v uvodu v drugi del, ko je ustavil strel Nicka Cousinsa. Sergej Bobrovski na drugi strani je