Slovenski selektor po porazu: To je zagotovo težek trenutek, a ...

SiolNET 15.06.2023  |  Špela Lenart

"To je za nas zagotovo težek trenutek, a na takšnem tekmovanju, kot je evropsko prvenstvo, ne moreš dolgo časa razmišljati o eni tekmi," je po porazu slovenske ženske košarkarske reprezentance na prvi tekmi domačega EuroBasketa proti Veliki Britaniji (71:76) dejal selektor Georgios Dikaiolakos. Priložnost je bila velika, a se ne izšlo. Časa za objokovanje zapravljene priložnosti ni, saj Slovenke že v petek ob 18. uri čaka naslednja, verjetno najpomembnejša preizkušnja proti Nemčiji.

Sportal Slovenke po odličnem začetku popustile in ostale praznih rok Ko je slovenska reprezentantka Eva Lisec po slabih treh minutah igre v drugi četrtini prve tekme Slovenije na letošnjem evropskem prvenstvu zadela trojko za vodstvo slovenske izbrane vrste s kar 29:11, je v Stožicah završalo. A kako nepredvidljiva je lahko ženska košarka in kako hitro se lahko moči na igrišču spremenijo, smo videli v nadaljevanju, v katerem so se pokazale slabosti slovenske igre,