Dež, blato, luknje, padci ... Ena dobra vožnja Tima Gajserja.

SiolNET 13.08.2023  |  M. P.

Težke razmere so bile na 15. dirki svetovnega prvenstva v motokrosu. Dež, blato, stoječa voda in luknje. In ni manjkalo padcev. Prva vožnja v MXGP se je tako ponesrečila Timu Gajserju. Končal jo je na 12. mestu. Brez napak pa je odpeljal drugo, ko je bil peti. VN Švedske je osvojil Jeremy Seewer, Gajser je osvojil deseto mesto. Jan Pancar je v razredu MX2 po dveh slabih štartih prav tako končal kot deseti.

Sportal Gajser odpeljal najboljšo vožnjo po težki poškodbi Tim Gajser (Honda) je imel pred štartom prve vožnje velik nasmeh, kot ga že dolgo nismo videli. Povedal je, da se na tej progi, ki je trda, počuti veliko bolje kot v Belgiji in na Finskem, kjer je bila mehkejša, na takšni pa po poškodbi ni toliko treniral. "Počutim se zelo dobro. Tukaj sem že dobro dirkal. Štart bo ključen. Popoln fokus na štart!" Na sobotni kvalifikacijski dirki je bil drugi, najboljši,