Benjamin Savšek je postal svetovni prvak! #video

SiolNET 22.09.2023  |  Boštjan Boh

Benjamin Savšek, slovenski kanuist na divjih vodah, je na svetovnem prvenstvu v Londonu postal svetovni prvak. Zanj je to že drugi naslov svetovnega prvaka v njegovi športni karieri.

Sportal "Saj nikamor nisem šel" Benjamin Savšek, sicer aktualni olimpijski prvak iz Tokia, je že v polfinalni vožnji pokazal, da je tudi tokrat v boju za najvišja mesta, saj je bil na prvem mestu. Zelo dobro mu je uspela tudi finalna vožnja in se tako zasluženo veselil novega naslova svetovnega prvaka. Drugo uvrščenega Francoza Nicolasa Gestina je premagal za sekundo in 18 stotink, tretje mesto je osvojil Italijan Paolo Ceccon. Za 36-letnega ljubljanskega kanuista