Šov Vinicusa in Rodryga proti nemočni Valencii

RTV Slovenija 11.11.2023  |  A. G.

Nogometaši madridskega Reala so v 13. krogu španskega prvenstva tudi brez poškodovanega Juda Bellinghama odpravili Valencio s 5:1. Na vrhu ostaja Girona, ki je ugnala Rayo Vallecano (1:2).

Valencia, ki na stadionu Santiago Bernabeu ni zmagala vse od leta 2008, je imela v prvem polčasu nekaj nevarnih akcij in bila tudi blizu izenačenju. Kraljevi klub je odlično odprl srečanje. V 3. minuti je Toni Kroos podal do Danija Carvajal, ki je z močnim strelom z roba kazenskega prostora poslal žogo v mrežo. Pet minut zatem je razpoloženi Kroos s prostega strela s 25 metrov stresel prečko. Valencia je imela v nadaljevanju številne priložnosti. Vratar Andrej