Kopitar potrdil zmago Kraljev v Anaheimu, rekord Buffala že zelo blizu

RTV Slovenija 25.11.2023  |  A. G.

Hokejisti Los Angelesa so se z deveto zaporedno zmago na gostovanju približali rekordu Buffala iz sezone 2006/07, ko je na začetku sezone nanizal deset zmag v gosteh. Anaheim je izgubil proti razigranim Kraljem z 2:5.

Kralji imajo zdaj drugi najdaljši uvodni gostujoči niz v zgodovini lige. Rekord Buffala lahko izenačijo 5. decembra v Columbusu, nato pa jih čakajo še gostovanja v Montrealu in pri obeh ekipah v New Yorku. Fiala in Kaliyev zadela ob prednost igralca več Ducksi so si privoščili dve kazni v uvodni tretjini in takoj so bili kaznovani. V 10. minuti so imeli šest igralcev na ledeni ploskvi. Po akciji Anžeta Kopitarja in Drewa Doughtyja je Kevin Fiala z leve strani zadel