Zmajem proti vodilnemu Parisu pošla sapa v zadnji četrtini

RTV Slovenija 29.11.2023  |  To. G.

Z dobrim napadom, a slabšo obrambo je Cedevita Olimpija držala stik s Francozi v prvem polčasu (44:48), a bolj se je tekma 9. kroga Evropskega pokala bližala h koncu, večja je bila prednost Parisa, ki je v Stožicah slavil s 93:77.

Deveta tekma v Evropskem pokalu in deveti poraz Cedevite Olimpije, ki je še trdneje prikovana na dno skupine A, medtem ko se je Paris utrdil na samem vrhu. Parižani so na krilih Tysona Warda povedli z 10:5, a nato je sledil niz Ljubljančanov 11:0. Vrhunec sta bila trojka Jake Blažiča pod prekrškom in nato zadeti prosti met. Razigral se je Justin Cobbs, ki je s trojko tudi poskrbel za dobljeno uvodno četrtino s 26:25. Na začetku 2. četrtine je Paris hitro prevzel