Napoli zapravil številne priložnosti, Gatti pa z glavo zagotovil zmago Juventusu

RTV Slovenija 08.12.2023  |  A. G.

Na uvodni tekmi 15. kroga Serie A je Juventus premagal Napoli z 1:0. Mož odločitve je bil branilec Federico Gatti v 51. minuti. Stara dama še vedno zaostaja dve točki za vodilnim Interjem, ki je v sijajni formi.

Prvaki iz Neaplja so v letošnji sezoni le še bleda senca šampionskega moštva. Za staro damo po tretjini prvenstva zaostajajo že ogromnih 12 točk. Napoli zapravil velike priložnosti V prvem polčasu je bil Napoli precej nevernejši. V 10. minuti je Matteo Politano z močnim strelom z velike razdalje zadel zunanji del vratnice. V 28. minuti je Victor Osimhen podal do Hviče Kvarachelije. Gruzijski vezist se je znašel sam pred vratarjem Wojciechom Szczesnyjem, a je