Zvezda v devetem poskusu ugnala Fenerbahče v Carigradu; Barca porazila Real

RTV Slovenija 02.01.2024  |  D. S.

Crvena zvezda je Fenerbahčeju zadala prvi domači poraz v tej sezoni Evrolige (76:85). Obenem so Beograjčani prvič premagali turškega velikana na carigrajskem parketu, in sicer v devetem poskusu.

Novi trener Fenerbahčeja Šarunas Jasikevičius je doživel prvi evroligaški poraz, odkar je sedel na klop turškega kluba. Fenerbahče je vodil večino prvega polčasa, ob odhodu na odmor pa so se Beograjčani približali (35:34). S štirimi trojkami v tretji četrtini je Fenerbahče zbežal na +11 (51:40). A vodstvo je turška ekipa zapravila, Zvezda je ob koncu tretje četrtine izenačila (57:57). V tem ritmu je nadaljevala tudi v zadnji četrtini, po zabijanju Mika Tobeyja je