Četrti zaporedni poraz Kraljev, Rdeča krila slavila po loteriji

RTV Slovenija 05.01.2024  |  To. G.

Los Angeles je proti Detroitu povedel z 2:0, tudi s pomočjo 21. podaje Anžeta Kopitarja. Rdeča krila so se prebudila, izenačila in povedla, Adrian Kempe pa je izsilil podaljšek, nato je Patrick Kane odločil kazenske strele v korist Detroita.

46. osvojena točka za poraz v loteriji je res zgolj tolažilna za Kralje, ki so znova na domačem ledu zapravili lepo prednost. Udaren začetek in vodstvo z 2:0 že po petih minutah je napovedoval strelsko renesanso, a po golih Adriana Kempeja in Matta Royja (po podaji Anžeta Kopitarja) se je ustavilo. Namesto izdatnega vodstva po uvodni tretjini so Kralji ponudili Rdečim krilom priložnost, da se vrnejo v igro. Na sredini tekme je Robby Fabbri znižal, nato pa je Jeff