Chicago ustavil števec zaporednih zmag Brooklyna

RTV Slovenija 05.01.2023  |  R. K.

Chicago Bullsi so končali zmagoviti niz Brooklyna, ki je dobil dvanajst tekem zaporedoma. Gostom ni pomagalo niti 44 točk Kevina Duranta. Pred porazom v United Centru so Netsi zadnjič izgubili 5. decembra proti Bostonu.

DeMar DeRozan in Patrick Williams sta k zmagi Bikov s 121:112 prispevala po 22 točk, dvomestni so bili še štirje domači košarkarji. Med njimi ni bilo Gorana Dragića, ki je v 17 minutah vknjižil 6 točk (met 3/6), 6 podaj in tri skoke. Chicago je izkoristil počitek Duranta na začetku zadnje četrtine. Z delnim izidom 8:0 je slabih sedem minut pred koncem pobegnil na 106:95. V zadnji minuti sta DeRozan in Williams zapečatila usodo Brooklyna s po dvema zadetima prostima