Konec sanjskega niza, Dončiću ponagajalo zdravje, Air Čančar navdušil #video

SiolNET 05.01.2023  |  Rok Plestenjak

Košarkarji Dallasa so prekinili zmagoviti niz. Po sedmih zaporednih zmagah so v domači dvorani naleteli na premočnega tekmeca. Boston, najboljša ekipa lige NBA v tej sezoni, jih je nadigral in izkoristil slabši večer Luke Dončića. Prvega strelca lige so zdelale zdravstvene težave. Ob skromnem metu iz igre (7/23) je končal tekmo pri 23 točkah, v zadnji četrtini pa ga trener Jason Kidd ni več poslal na parket. Dončića je tako zasenčil prvi zvezdnik Bostona Jayson Tatum, ki se je podpisal pod trojni dvojček.

Liga NBA, 4. januar Sportal Tekma All-Star: Dončić prejel več glasov, kot je prebivalcev Slovenije Dallas Mavericks : Boston Celtics 95:124 (20:29, 46:64, 65:89) Dončić 23 (9 sk.), Dinwiddie 18 (5 as.), Hardy 15, Wood 12 (12 sk.), Powell 10 (8 sk.), Hardaway Jr. 8; Tatum 29 (14 sk., 10 as., 2 bl.), Brown 19 (7 sk.), Smart in Brogdon 15, G. Williams 12, White 10, Horford 8, Hauser 5 Učinek Luke Dončića: 23 točk (met za tri 0/6, met za dve 7/17, prosti meti 9/11), 9