Čudežna obramba Jana Oblaka, ki odmeva po Evropi. Barcelona že na +11.

SiolNET 12.02.2023  |  R. P., Š. L.

Nogometaši Atletica so v 21. krogu španskega prvenstva prišli do pomembnih treh točk v boju za mesta, ki vodijo v ligo prvakov. Z zmago pri Celti (1:0) so se utrdili na četrtem mestu. Dvoboj je odločil krstni zadetek Memphisa Depayja v rdeče-belem dresu, dosegel ga je v 89. minuti, ko je imela Simeonejeva četa igralca manj, do takrat pa sta goste reševala Jan Oblak in sreča. Škofjeločan je v 58. minuti poskrbel za posredovanje, ki je postalo viralna uspešnica, saj je z nadčloveškimi napori in

Špansko prvenstvo, 20. krog Če Atleticu v tej sezoni ni šlo po načrtih v Evropi, kjer je končal z nastopi že po skupinskem delu lige prvakov, kar se mu je zgodilo prvič, odkar zanj brani Jan Oblak, pa ni bil najbolj prepričljiv tudi v domačem prvenstvu. Barcelona in Real sta si priigrala veliko prednost, a gre Los Colchoneros le na bolje. Na zadnjih petih ligaških nastopih niso doživeli poraza, ampak osvojili 11 točk, kar jih je utrdilo na četrtem mestu. Na