Ničla za Črnigoja, Napoli po remiju Interja že na +15

SiolNET 12.02.2023  |  R. P., Š. L.

V 22. krogu italijanskega prvenstva je Domen Črnigoj s Salernitano z 0:1 klonil na gostovanju pri Veroni. Slovenski reprezentant, ki je igral do 56. minute, je s soigralci zabeležil še enajsti poraz v sezoni. Inter, pri katerem je bil Samir Handanović na klopi, je za konec kroga z 0:0 remiziral pri Sampdorii Martina Turka, ki je soigralce prav tako spremljal s klopi za rezerve. Inter po drugem remiju v sezoni zdaj za vodilnim Napolijem zaostaja že 15 točk.

Italijansko prvenstvo, 21. krog Udinese je v nedeljo doma osvojil točko proti Sassuolu (2:2). Videmčani so na tekmi dvakrat povedli, a ostali brez treh točk. V prvi minuti oziroma po 25 sekundah je prav po podaji Jake Bijola gol dosegel Iyenoma Udogie. To je bil najhitrejše doseženi zadetek Udineseja po več kot dveh letih. Vsega pet minut kasneje je za Sassuolo izenačil Matheus Henrique, potem ko se je njegov strel nesrečno odbil od Bijola in premagal vratarja