Manchester City z odlično predstavo v drugem polčasu strl topničarje in zavzel vrh

RTV Slovenija 15.02.2023  |  A. G.

Arsenal je na obračunu vodilnih ekip Premier lige izgubil proti Manchester Cityju z 1:3. Sinjemodri so po veliki zmagi na preloženi tekmi 12. kroga zavzeli vrh lestvice. Topničarji so v zadnjih krogih v krizi in tudi tokrat so v drugem polčasu popustili.

Arsenal je zadnji naslov angleškega prvaka osvojil v sezoni 2003/04, ko v celotni sezoni ni doživel poraza. 60.276 gledalcev se je zbralo na derbiju, vzdušje na stadionu Emirates je bilo naelektreno, vendar navijači niso dočakali velike zmage. Topničarji so na zadnjih treh prvenstvenih tekmah osvojili le točko in boj za naslov je znova popolnoma odprt. De Bruyne mojstrsko kaznoval veliko napako Tomijasuja V 24. minuti je branilec Takehiro Tomijasu naredil veliko