Nesrečni poraz Celja proti veliki Barceloni

RTV Slovenija 15.02.2023  |  M. R.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Ligi prvakov v sijajnem vzdušju v skoraj polni dvorani Zlatorog nesrečno izgubili proti Barceloni s 27:28. Gosti so šele 25 sekund pred koncem prvič na dvoboju povedli! Tako v tej sezoni še naprej ostajajo neporaženi.

Po prvem polčasu so Celjani vodili s 15:12. Katalonci niso bili v prednosti niti enkrat, nazadnje je bil izid izenačen pri izidu 9:9. Domači so vodili s 4:1, 8:5 in 9:6, potem so jih gostje ujeli, a so slovenski prvaki v nadaljevanju ušli celo za štiri gole (15:11). Gal Marguč je do odmora dosegel štiri zadetke, Aleks Vlah in Tilen Strmljan pa po tri, medtem ko pri Barci nihče ni zbral več kot dva gola. Vratar Gal Gaberšek je imel sedem obramb. V drugem polčasu se