Philadelphia proti Brooklynu do prve "metle" po letu 1991

RTV Slovenija 22.04.2023  |  To. G.

Philadelphia se je kot prva ekipa ekspresno prebila v 2. krog končnice Lige NBA: 76ersi so dobili četrto tekmo serije proti Brooklynu s 96:88. Netsi so sicer vodili vse do sredine 3. četrtine, a nato se jim je zalomilo in jih je doletela "metla".

Končnica se je za Brooklyn končala po zgolj štirih tekmah, Philadelphia pa je izkoristila prvo zaključno žogo, četudi je tekmo odigrala brez prvega zvezdnika Joela Embiida, ki ima težave z desnim kolenom. Mrežice so dobro začele in dobile prvi polčas za osem točk (48:40), a nato so gostje prevzeli vajeti in na krilih Tobiasa Harrisa (25 točk in 12 skokov) ter Jamesa Hardna (17 točk, 11 podaj in 8 skokov) so hitro zaključili dvoboj 1. kroga končnice. Odločilna je