Vipotnik z 18. golom sezone odločil proti Domžalam

RTV Slovenija 22.04.2023  |  T. O., To. G.

Mariboru je v četrtem poskusu uspelo prvič v sezoni premagati Domžale. Na začetku 2. polčasa je zadel najboljši strelec Prve lige Žan Vipotnik. Mura je pri zadnjem Taboru končno spet zmagala v gosteh, rezervist Mihael Klepač je z goloma poskrbel za 2:1.

V Ljudskem vrtu je večerno sobotno tekmo odločil začetek 2. polčasa. Že v 47. minuti je po predložku Ivana Brnića slovenski reprezentant Žan Vipotnik dosegel 18. gol v sezoni. Tri minute zatem so Domžale ostale z igralcem manj, ker je parni karton prejel branilec Abraham Nwankwo, ki je podrl ravno prvega napadalca Maribora. Do konca se izid ni več spremenil in vijoličasti so se utrdili na 2. mestu Prve lige ter gredo lahko mirno v torkov polfinale Pokala Slovenije