Norvežani, prvi tekmeci po meri, so bili od Slovencev srečnejši in ne boljši

Delo 16.05.2023

V tretji tekmi na svetovnem prvenstvu v hokeju v Latviji je zmagovalca odločil le en gol Thomas Berg-Paulsen v 15. minuti. Neučinkoviti z igralcem več.

Slovenska hokejska reprezentanca na svetovnem prvenstvu skupine A je tudi po tretji tekmi brez točke. Po Švicarjih (0:7) in Kanadčanih (2:5) so bili srečnejši še Norvežani. Skandinavci so bili na papirju prvi nasprotniki, proti katerim bi Slovenci lahko presenetili in osvojili prvo točko, toda po 60 minutah enakovredne igre so se Norvežani veselili pomembne zmage. V predtekmovalni skupini B Slovence v četrtek čaka dvoboj s Češko, v petek z domačo zasedbo Latvije, v