Johnston dan po 20. rojstnem dnevu odločil sedmo tekmo

RTV Slovenija 16.05.2023  |  S. J.

Hokejisti Dallasa so dobili sedmo tekmo konferenčnega polfinala proti Seattlu z 2:1, odločilni gol je dosegel Wyatt Johnston, ki je dan pred tekmo dopolnil 20 let. Zvezde se bodo v finalu zahoda pomerile z Las Vegasom.

Prvi zadetek je ob koncu srednje tretjine dosegel Roope Hintz, dobrih sedem minut pred koncem pa je Wyatt Johnston podvojil vodstvo. Na drugi strani je Oliver Bjorkstrand 19 sekund pred koncem zadel gol upanja, a to se (vsaj v obliki podaljška) ni udejanjilo. "To je bila vrhunska poteza enega najmlajših hokejistov v ligi. Celo sezono je bil fantastičen, je zelo pomemben del naše ekipe. Dlje kot smo v končnici, bolj smo odvisno od njega," je bil z Johnstonom