Zgodnji gol Berga Paulsena usoden za slovenske hokejiste

RTV Slovenija 16.05.2023  |  S. J.

Slovenski hokejisti so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Rigi na tretji tekmi doživeli še tretji poraz. Tokrat so jih z 1:0 premagali neposredni tekmeci za obstanek Norvežani. Tekmo je v 15. minuti odločil Thomas Berg Paulsen.

Risi so bili večji del tekme enakovreden nasprotnik. Čeprav so imeli Norvežani več strelov na gol (29:18), so imeli tudi Slovenci svoje priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Sredi druge tretjine je Robert Sabolič zadel vratnico, ob koncu tega dela je bil razveljavljen gol Roka Tičarja. V zadnjih dvajsetih minutah so varovanci Matjaža Kopitarja lovili izenačenje, vendar je vratar Henrik Haukeland ohranil čisto mrežo. Niti obleganje vrat v zadnji minuti s