Arsenal prišel iz brezna, Salah junak mestnega derbija, v polno tudi Haaland

Delo 21.10.2023

Mohamed Salah je bil mož odločitve v mestnem derbiju v Liverpoolu. Manchester City preskočil tudi Brighton. Londonski obračun med Chelseajem in Arsenalom 2:2.

Liverpool je imel v 9. kolu premier league od 37. minute po izključitvi Ashleyja Younga igralca več, toda odpor mestnega tekmeca Evertona je zlomil šele 15 minut pred koncem, ko je z bele točke zadel Mohamed Salah. Egipčan je v sedmi minuti sodnikovega dodatka še potrdil zmago ekipe Jürgena Kloppa. Rdeči, ki so imeli težave proti zgoščeni obrambi modrih, so se začasno povzpeli na vrh lestvice. Toda hitro so jih je zamenjali branilci naslova iz Manchester Cityja, ki