Francozi in Danci po rokometnih poslasticah v finale

RTV Slovenija 26.01.2024  |  D. S.

Francoski rokometaši so po podaljšku ugnali švedske (34:30) in se uvrstili v finale evropskega prvenstva. Za evropsko krono se bodo pomerili proti Dancem, ki so po napetem obračunu premagali Nemce (29:26).

Francozi bodo v nedeljo naskakovali četrto zlato kolajno na zaključnih turnirjih stare celine po Švici 2006, Avstriji 2010 in Danski 2014. Galski petelini so z delnim izidom 6:0 povedli za šest zadetkov (10:4) in dvakrat vodili s +7 (12:5; 13:6). Na odmor so odšli s prednostjo šestih golov (17:11). Švedi so se v drugem polčasu vrnili v igro, v 40. minuti so izenačili (18:18). Francozi so odgovorili s tremi zaporednimi goli (21:18). Skandinavci so izenačili in nato