Konec uspešnega niza Kopitarja in Kraljev

SiolNET 29.01.2023  |  S. K., STA

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL po treh zaporednih zmagah doživeli prvi poraz. V gosteh so z 2:5 klonili proti ekipi Tampa Bay Lightning. Kapetan gostov Anže Kopitar v 21 minutah in sekundi, ki jih je preživel na ledu, ni dosegel točke, sprožil pa je le en strel na vrata tekmecev.

Liga NHL, 27. januar Tampa, podprvakinja lige in prvakinja leta 2021 in 2020, je dosegla klubski rekord po 12. zaporedni domači zmagi. Nick Perbix je imel tri podaje, vratarja Andreja Vasilevskija, ki je zaustavil 26 strelov kraljev, pa sta premagala le Jaret Anderson-Dolan in Phillip Danault, čuvaj mreže gostov Jonathan Quick je imel 20 obramb. Tekmeci so napake dobro izkoristili "Naredili smo tri, štiri napake v obrambi v uvodni tretjini in plošček je potem