Tottenham spet na vrh, Liverpoolu mestni derbi, Arsenal vstal od mrtvih

SiolNET 21.10.2023  |  Š. L.

Po devetem krogu angleškega prvenstva ostaja na vrhu Tottenham, ki je v zadnji tekmi kroga z 2:0 ugnal Fulham. Spurs imajo dve točki prednosti pred Manchester Cityjem, ki je z 2:1 ugnal Brighton. Krog je sicer prinesel dva velika lokalna derbija. Na prvem, derbiju Merseyside na Anfieldu, sta se pomerila mestna tekmeca Liverpool in Everton, zmage z 2:0 (oba gola je dosegel Mohamed Salah) pa so se veselili domači. Na Stamford Bridgu sta v londonskem derbiju obračunala Chelsea in Arsenal, tekma se je končala

Sportal City bled kot že dolgo ne, Arsenal slavi po 15 tekmah V zadnji tekmi kroga je Tottenham v ponedeljek na domačem stadionu z 2:0 ugnal Fulham in se znova povzpel na vrh premierligaške lestvice. Za zmago sta zadela Son Heung-Min v 36. minuti in James Madddison v 54. minuti. Vse tekme devetega kroga v premier ligi so se začele z minuto molka v spomin na legendarnega Bobbyja Charltona, ki je umrl star 86. let. Njegov Manchester United je v zadnji sobotni tekmi