Udinese še naprej brez uspeha, Inter ne popušča, Juventus slavil na derbiju

SiolNET 21.10.2023  |  M. P., Š. L.

Nogometaši Udineseja z Jako Bijolom so še vedno brez zmage v italijanskem prvenstvu. V devetem krogu serie A se je zasedba iz Vidma na domačem stadionu Friuli z Leccejem razšla z 1:1. Krog se je začel v soboto z obračunom Verone in Napolija. Prvaki so v prejšnjem krogu doživeli drugi poraz, zdaj pa se zmago s 3:1 vrnili na pravo pot. Dva gola je zabil Khvicha Kvaratskhelia. Drugi Inter je s 3:0 premagal Torino, Lautaro Martinez je dosegel 11. gol. Derbi kroga pa sta v nedeljo zvečer odigrala AC Milan in

Sportal Fiorentini skalp prvakov, Milan na vrhu Nogometaši Udineseja so še vedno brez zmage. Za Udinese je ob remiju z Leccejem (1:1) zadel Francoz Florian Thauvin z 11-metrovke v 49. minuti, za Lecce pa rezervist Roberto Piccoli v 83. minuti. Od treh slovenskih nogometašev je za Udinese, ki je na dosedanjih devetih tekmah šestkrat remiziral in trikrat izgubil, nastopil le Jaka Bijol. Štiriindvajsetletni osrednji branilec iz Vuzenice je odigral celotno tekmo,