Zadar hitro ušel Krki in zanesljivo slavil v Novem mestu

RTV Slovenija 21.10.2023  |  R. K.

Košarkarji Krke so v Ligi ABA doživeli tretji zaporedni poraz. Tokrat je bil boljši Zadar, ki je v Novem mestu vse rešil že v prvem polčasu in slavil z 88:75.

Novomeščani so povedli s trojko Jairusa Hamiltona in držali priključek z Dalmatinci do zaključka prve četrtine, ko je Zadar ušel na plus sedem. Usodna je bila druga četrtina, ko so gostje hitro ušli na dvomestno prednost in nato z delnim izidom 14:0 povedli za 23 točk. Najvišji naskok so si priigrali sredi tretje četrtine, ko je bila razlika 27 točk. Visok poraz so varovanci Gašperja Okorna ublažili v sami končnici tekme z delnim izidom 12:0. Iz sivega povprečja