Bayer Leverkusen prekinil zmagoviti niz, a znova ni izgubil

SiolNET 02.12.2023  |  M. P.

Nemško prvenstvo se vse bolj spreminja v dvoboj za prvaka med Bayerjem in Bayernom. Klub iz Leverkusna ostaja neporažen tudi po domačem derbiju z Borussio Dortmund. Gostje so vodili z 1:0 do 79. minute, nato pa je Victor Boniface poskrbel za končni remi (1:1). Izbranci Xavija Alonsa so se tako po 14 zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih morali zadovoljiti s točko. Branilec naslova Bayern bi moral v soboto popoldne proti Unionu iz Berlina, a je bila tekma prestavljena zaradi močnega sneženja.

Sportal Kane zabil že 18. gol, Šeško z bolečinami ni igral V Nemčiji je sneženje poseglo v spored s prestavitvijo obračuna med Bayernom in Unionom iz Berlina, ostale sobotne popoldanske dvoboje pa so vendarle odigrali. RB Leipzig je za svojo osmo zmago v sezoni z 2:1 z nekaj težav premagal novinca v prvi bundesligi Heidenheim. Benjamin Šeško je odigral zadnjih 15 minut, Kevin Kampl je ostal na klopi. Na koncu sta bila zadetka v prvem polčasu dovolj. Pod prvega se