Baski zmleli Atletico, Jan Oblak: Tako ne moreš postati prvak

Delo 16.12.2023

Atletico Madrid bo vnovič igral že v torek(21.30), njegov tekmec bo mestni rival Getafe. Real Madrid prevzel vodstvo, uspeh je skazila poškodba Davida Alabe.

Athletic Bilbao je v derbiju 17. kola španskega nogometnega prvenstva prepričljivo in zasluženo premagal Atletico Madrid z 2:0 in naredil velik korak k mestom, ki vodijo v ligo prvakov. Goste je še hujšega poraza rešil Jan Oblak. Slovenski čuvaj mreže je moral dvakrat po žogo v svojo mrežo – zadela sta Gorka Guruzeta v 51. minuti in Nico Williams v 64. s spektakularnim golom, ob tem pa je ubranil še več zelo nevarnih poskusov domačih, ki so imeli vseh 90 minut niti