Realu visoka zmaga na el clasicu v Savdski Arabiji, Vinicius Junior trikrat v polno

SiolNET 14.01.2024  |  M. P.

Real Madrid je na el clasicu v savdski Arabiji s 4:1 premagal Barcelono in osvojil španski super pokal. Za Real je to 13. naslov v tem tekmovanju, Barca je ostala pri prejšnjih 15.

Sportal Realu se je v finalu pridružila Barcelona, obeta se El Clasico! Madridska zasedba je zanesljivo prišla do superpokalne lovorike. V clasicu je bil katalonski tekmec ob prepišni obrambi tokrat nemočen, v vrstah Reala pa je blestel Vinicius Junior. V prvem polčasu je po dveh napakah obrambe tekmecev prišel do dveh priložnosti v sedmi in deseti minuti ter ju izkoristil za dva zadetka. Barca je sicer imela jalovo terensko premoč, a vratarja Andrija Lunina je