Lovrić zadel in podal za remi Udineseja v Firencah

RTV Slovenija 14.01.2024  |  D. S.

Nogometaši Udineseja so v 20. krogu italijanskega prvenstva v gosteh remizirali s Fiorentino (2:2). Slovenski reprezentant Sandi Lovrić je bil osrednja osebnost dvoboja, v 10. minuti je dosegel gol, v 73. minuti pa je podal Florianu Thauvinu.

Po zaslugi Lovrića je v Firencah povedel v deseti minuti, po njegovem natančnem in močnem strelu zunaj kazenskega prostora je bil povsem nemočen domači vratar Pietro Terracciano. V Avstriji rojeni 25-letni Lovrić je na polovici drugega polčasa podal Francozu Thauvinu za novo vodstvo gostov z 2:1, končni izid pa je v 87. minuti postavil Angolec M'Bala Nzola po natančnem strelu z enajstmetrovke. Zasedba iz Vidma že dlje časa ne more računati na poškodovanega