Arsenal in Liverpool proti Evertonu in Wolverhamptonu nista šla še enkrat na led

RTV Slovenija 01.03.2023  |  M. R.

Nogometaši Arsenala, vodilnega moštva Premier lige, so na preloženi tekmi zanesljivo, s 4:0 premagali Everton. Po nizu treh tekem brez zmage so tretjič zapored vpisali tri točke. Uspešen je bil tudi Liverpool, ki je z 2:0 porazil Wolverhampton.

Topničarji so svojo prednost pred drugouvrščenim Manchester Cityjem povišali na pet točk. Ekipi imata zdaj enako število odigranih tekem, aprila pa se bosta še enkrat pomerili na stadionu Etihad. Londončani so bili nazadnje angleški prvaki leta 2004. Arsenal se je Evertonu oddolžil za poraz, ki ga je doživel 4. februarja na Goodison Parku (1:0). Tokrat je po manj prepričljivi igri v uvodnih 25 minutah odpor gostov zlomil ob koncu prvega polčasa po svoji prvi pravi